Logo, obrázek
Úvodní stránka webu, vítáme Vás  neděle 08.12.2019
03.12.2019 Požár sazí v komíně Kostelec nad Orlicí    
29.11.2019 Dopravní nehoda osobního vozidla v příkopu Doudleby nad Orlicí  
26.11.2019 Nouzové otevření dveří do bytu Kostelec nad Orlicí    
25.11.2019 Dopravní nehoda osobního vozidla do stromu Doudleby nad Orlicí  
19.11.2019 Dopravní nehoda tří vozidel Častolovice  
13.11.2019 Dopravní nehoda dvou osobních vozidel Doudleby nad Orlicí    
zobrazit všechny výjezdy

Za poznáním jižní Moravy

O víkendu 19. ? 20. října 2019 jsme se vydali se členy sboru dobrovolných hasičů na dvoudenní výlet na jižní Moravu. V sobotu dopoledne jsme dorazili autobusem do obce Lednice, kde jsme absolvovali plánovanou prohlídku místního krásného zámku, který je součástí Lednicko-valtického areálu, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Následovalo ubytování v Mikulově a volný program, který někteří využili k výšlapu na vrchol Svatého kopečku, jiní se odebrali za poznáním centra Mikulova a jeho kulturních a historických památek. V podvečer následovala prohlídka vinařského provozu spojená s ochutnávkou a odborným leč poutavým výkladem o zpracování, výrobě vína a pěstování vinné révy. Po společné večeři v místě ubytování jsme si prohlédli vinařský sklep přímo pod naším penzionem. Naším průvodcem po zbytek večera se stal zkušený a sympatický someliér prostě pravý Moravák.
Následující den nás čekal neméně zajímavý program v nedalekých Hustopečích. Zde vyrazili zdatnější z nás do mandloňového sadu, někteří vystoupili i na místní rozhlednu, která nabídla překrásný výhled do moravské krajiny a okolních vinic. Po sběru a ochutnávce spadaných mandlí, jejichž chuť byla výtečná, jsme navštívili místní rodinnou mandlárnu. I v tomto provozu na nás čekala ochutnávka produktů z mandlí s jedinečným výkladem milé paní majitelky.
A nebyl by to správný výlet hasičů, kdybychom nenavštívili kamarády hasiče. Naším cílem se stala zdejší hasičská zbrojnice územního odboru Hustopeče HZS Jihomoravského kraje. Profesionální hasiči byli velice ochotní a blíže nás seznámili se zásahovou technikou a zázemím hasičské zbrojnice. Po poutavém výkladu a společném fotografování jsme vyrazili na krátký oběd a vydali se zpět domů.
Myslím, že celý víkend proběhl v pohodovém přátelském duchu, slunečné podzimní počasí nás po celé dva dny neopustilo a my jsme si přivezli domů spoustu milých zážitků. Tento poznávací výlet jistě splnil naše očekávání a o to více nás těšilo, že se jej zúčastnili nejen mladí, ale i ti dříve narození členové našeho sboru, kteří si jej také neméně užili.
Tímto bychom chtěli poděkovat městu Kostelec nad Orlicí za poskytnutí příspěvku na úhradu nákladů spojených s dopravou a taktéž naší kamarádce Terezce, která nám pomohla s organizací tohoto výletu.

 

Za SDH Kostelec nad Orlicí Katka Sršňová
 

Fotogalerie z akce >>>

Rekonstrukce a přístavba hasičské zbrojnice 2019