O kroužku mladých hasičů  pondělí 23.09.2019

Sbor dobrovolných hasičů  Kostelec nad Orlicí - město pro školní rok 2019 - 2020 zřizuje
Hasičský kroužek mládeže

Schůzky  kolektivu  mladých  hasičů se  konají pravidelně každé pondělí  v době od 17:00 do 18:00 hodin, a to v prostorách hasičské zbrojnice - Příkopy čp. 267,  Kostelec nad Orlicí.

Po dobu stavby hasičárny také v hasičské zbrojnici  v Tutlekách. Dopravu zajišťuje sbor.

V jarních a letních měsících jsou většinou schůzky  prodloužené, a  to max. do 19:00 hodin. Rodiče jsou předem vždy informováni o místě a době konání kroužku.

Podmínky členství :

• Kroužek je určen pro děti školou povinné - tedy od 6 do 15 let.

Náplň činnosti:

• hlavní náplní kroužku je výchova dětí v oblasti požární ochrany a příprava nových členů sboru dobrovolných hasičů
  • osvojování  tábornických dovedností- uzlování, orientace v přírodě, práce s buzolou+mapou
  • Základy zdravovědy a poskytování první pomoci
  • Střelba ze vzduchovky
  • Trénování požárního útoku na závody /např. v Kostelecké Lhotě, Jílovice
  • Trénování štafety 4x60 m s překážkami

Učení si zpestřujeme různými kvízy a soutěžemi, kde si mezi sebou mladí  hasiči  tvoří  družstva, hrají  hry  a měří své  síly  jak ve znalostech, tak třeba  i v postřehu. Pokud nám počasí dovolí konají se schůzky převážně venku, kde trénujeme požární útok a štafetu s překážkami. Dle časových možností se účastníme po celý rok hasičských soutěží, které se konají o sobotách. Jezdíme na společné výlety, pořádáme letní a vánoční posezení.

V   kolektivu jsou  děti vedeny také  ke kladnému a šetrnému  přístupu k přírodě, její ochraně i využívání.  Děti jsou vedeny ke sportu a pohybu. Rádi bychom se zapojili do soutěžní hry Plamen.

Kolektiv vedoucích kroužku hasičské mládeže :

• Míša a Honza Vodičkovi, Jaroslav Otčenášek ml.

Zájemci se mohou hlásit osobně každé pondělí od 17:00 hodin přímo v hasičské zbrojnici nebo telefonicky. Přihlášky je možné si stáhnout z internetových stránek  sboru nebo si je vyzvednout přímo u vedoucího kroužku. Zájemci se mohou  přijít nezávazně podívat na setkání dětí v průběhu celého měsíce září 2019.

Kontakt pro zájemce:
Zájemci o vstup do kroužku mladých hasičů kontaktujte vedoucího kolektivu:

Míša Vodičková
E-mail : miludek@seznam.cz