Zásahy  sobota 26.09.2020

Čas vyhlášení7:43
Čas výjezdu7:43
Čas příjezdu7:54
PopisJednotka vyjela do obce Tutleky k pomoci s likvidací následků po bleskové povodni z předešlého dne. Po koordinaci sil a prostředků na místě jednotka odčerpávala vodu ze zatopených sklepů a lagun, čistila zasažené neobytné prostory od nánosů bahna a vody, evakuovala poškozený nábytek a další předměty nebo čistila okolí domů a cesty od nánosů bahna. Po vyčištění domů byly instalovány vysoušeče do místností rodinných domů. Po více jak deseti hodinách se jednotka vrátila zpět na základnu. Spolupráce s PS RK, JSDH Častolovice, JSDH Doudleby nad Orlicí, JSDH Deštné v Orlických horách a starostou obce Tutleky.
Obsazení členů6 u zásahu
Technika u zásahuCAS 24 TATRA 815 4x4
VOLKSWAGEN TRANSPORTER
VEA - PS Rychnov nad Kněžnou